Podczas konferencji Eutelsat - Skylogic, która odbyła się w dniach 21.06. - 22.06.2006 w Hotelu Hyatt Regency w Warszawie przedstawiona została usługa D-Star - szerokopasmowy dostęp do Internetu z satelity EuroBird 3.

Na potrzeby konferencji wykonaliśmy pokazową instalację satelitarnego dostępu do Internetu udostępniając dla celów demonstracyjnych cztery stanowiska komputerowe. Udzielaliśmy również informacji technicznych zainteresowanym gościom.

Oferta Eutelsat Skylogic skierowana jest przede wszystkim do małych i średnich firm oraz administracji i społeczności lokalnych, nie dysponujących żadną infrastrukturą telekomunikacyjną. W dalszej kolejności znajdują się także regionalni dostawcy usług internetowych (ISP).

Elisabeth Rumińska, prezes powstałego w styczniu 2004 roku polskiego oddziału Eutelsat, liczy, że największą bazę odbiorców rozwiązania D-Star będą stanowiły firmy i instytucje ze ściany wschodniej, gdzie często nie jest możliwe bądź opłacalne zainwestowanie w tradycyjne okablowanie sieciowe.

Eutelsat chciałby dostarczyć na rynek kilka tysięcy terminali (kilkadziesiąt tysięcy użytkowników końcowych).

d-star2

Nasz serwis używa plików cookies (ciasteczek) do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Wiecej informacji znajduje sie w naszej Polityce prywatnosci.

Potwierdź zgodę