W marcu 2007 zakończyliśmy pierwszy etap prac związanych z uruchomieniem terminali satelitarnych D-Star w ramach projektu Rural Wings.

Rural Wings jest projektem badawczym, współfinansowanym przez Komisję Europejską w ramach 6 Programu Ramowego Wspólnoty Europejskiej, w którym planuje się stworzenie zaawansowanych platform edukacyjnych na bazie technologii satelitarnej w systemie DVB-RCS (Return Channel via Satellite standard) umożliwiającej wysokiej jakości bezprzewodową szerokopasmową komunikację obejmującą rozległe obszary o rozproszonej zabudowie.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, kształtowanie społeczności opartych na wiedzy zamieszkujących tereny wiejskie i trudno dostępne o z reguły rozproszonej zabudowie i słabej infrastrukturze teleinformatycznej.

Nasz serwis używa plików cookies (ciasteczek) do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Wiecej informacji znajduje sie w naszej Polityce prywatnosci.

Potwierdź zgodę