Satelita KA-SAT Eutelsatu został z powodzeniem umieszczony na pozycji 9°E i rozpoczyna fazę testów na orbicie.

Po zakończonych sukcesem manewrach po wystrzeleniu, satelita należący do Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) KA-SAT został umieszczony na docelowej pozycji orbity geostacjonarnej 9°E.

8 stycznia nastąpiło uruchomienie satelity, co zapoczątkowało serię testów na obszarze Europy. Ostatnia faza testowa będzie polegała na integracji satelity z siecią stacji naziemnych zapewniających łączność z siecią szkieletową Internetu. Komercjalizacja usługi została zaplanowana na koniec maja 2011 roku.

Działania kontrolowane przez teleport Eutelsatu w Rambouillet od momentu wystrzelenia KA-SAT'a 26 grudnia 2010 roku zawierały: pełne rozłożenie paneli solarnych o całkowitej długości skrzydeł wynoszącej 40m oraz rozmieszczenie 4 anten, które wykorzystując 82 wiązki zapewnią pokrycie dla terenu Europy i Basenu Morza Śródziemnego.

Wybudowany dla Eutelsat przez Astrium KA-SAT to nowej generacji, wielowiązkowy satelita o wyjątkowo dużej pojemności przeznaczony do realizacji usług szerokopasmowych i przesyłu danych.

Źródło: Eutelsat

Nasz serwis używa plików cookies (ciasteczek) do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Wiecej informacji znajduje sie w naszej Polityce prywatnosci.

Potwierdź zgodę