W dniach od 21-23 maja 2012 w hotelu Warszawianka w Jachrance podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej PIKE wspólnie z firmą Eutelsat zaprezentowaliśmy po raz pierwszy w Polsce nowatorską usługę gromadzenia informacji.

Dzięki zastosowaniu przenośnych urządzeń nowej generacji usługa NewsSpotter zwiększa możliwości w dziedzinie relacjonowania wydarzeń, umożliwiając nadawcom i usługodawcom szybką i atrakcyjną cenowo transmisję obrazu na żywo (w HD lub standardowej rozdzielczości) z miejsca zdarzenia.

Usługa umożliwia szybkie przesyłanie produkcji filmowych i związanych z nimi plików pomocniczych z terenu.

Podczas konferencji przeprowadziliśmy transmisję na żywo odbywających się przed hotelem występów artystycznych. Przekaz za pośrednictwem usługi NewsSpottera z satelity KA-SAT wzbudził zainteresowanie wielu uczestników konferencji.

Ponadto na stoisku Eutelsat Communications odbyły się testy stacjonarnego internetu przez satelitę – Tooway.

Usługa przeznaczona jest w szczególności dla gospodarstw położonych w miejscach, w których brak jest dostępu do Internetu za pomocą światłowodów lub Internetu mobilnego (lub też nie działa on zgodnie z oczekiwaniami odbiorców).

newsspotter

Nasz serwis używa plików cookies (ciasteczek) do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Wiecej informacji znajduje sie w naszej Polityce prywatnosci.

Potwierdź zgodę