Firma RAFI zoptymalizowała system uszczelniania swojej serii przycisków dotykowych RACON 12 pod kątem aplikacji typu “glob-top”.

Oznacza to, że przyciski mogą być teraz stosowane na płytkach PCB, które wymagają enkapsulacji, lakierowania lub nanopowlekania w celu ochrony przed kondensacją, zanieczyszczeniami czy innymi mediami.

Przyciski RACON 12 S (uszczelnione) osiągają stopień ochrony IP54 i IPx7 dzięki dodatkowej wardze uszczelniającej na wewnętrznej stronie klawiszy uszczelniających jak również dzięki zmodyfikowanej geometrii wewnętrznej obudów.

Ze względu na wysoką niezawodność działania, system szczelnych styków i wyraźnie wyczuwalne kliknięcie, przyciski z serii RACON 12 i RACON 8 stały się praktycznie standardem w wielu branżach. Dotyczy to zarówno zastosowań w branży motoryzacyjnej jak i tych wszystkich, gdzie używane są klawiatury membranowe lub systemy klawiszy.

Obydwie serie mają kompaktowe wymiary 12 x 12 mm i 8,4 x 8,4 mm. Dostępne są zarówno w wersji SMT jak i THT dla różnych sił nacisku. Wszystkie przeznaczone są do pracy z maks. mocą znamionową 1W i w zakresie temp. od -40 °C do +90 °C.

Do zastosowań pod membranami firma RAFI oferuje tłoczki okrągłe lub kwadratowe w dwunastu rozmiarach od 1,4 mm do 7,6 mm.

Aby zapewnić niezawodne uszczelnienie poszczególnych przycisków w otwartych układach klawiatury producent zaleca system klawiszy RK90 II.

RAFI

Firma RAFI projektuje i wytwarza komponenty elektromechaniczne i systemy komunikacji operator-maszyna, jak również podzespoły i urządzenia elektroniczne.

Do grupy komponentów elektromechanicznych należą przełączniki dotykowe, przełączniki naciskowe i urządzenia sterujące (np. wyłączniki awaryjne).

Obszar systemów obejmuje systemy wprowadzania danych, projektowane według potrzeb klienta, jak np. klawiatury szklane i foliowe oraz ekrany dotykowe, włącznie z elektroniką oraz interfejsami elektronicznymi do wprowadzania danych, przełączania i wyświetlania informacji.

Realizacja specjalnych zamówień na podzespoły i urządzenia elektroniczne, włącznie ze sprowadzaniem komponentów z całego świata, testowanie i obsługa posprzedażowa, zostały połączone w obszar EMS (Electronic Manufacturing Services).

RAFI posiada swoje fabryki w wielu krajach na całym świecie, natomiast siedziba główna firmy mieści się w Bergu koło Ravensburga w południowych Niemczech.

Zakres oferowanych produktów: komponenty elektromechaniczne

W celu uzyskania szerszych informacji na temat produktów firmy RAFI zapraszamy do kontaktu z naszym biurem handlowym.

RACON 12 S

Nasz serwis używa plików cookies (ciasteczek) do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Wiecej informacji znajduje sie w naszej Polityce prywatnosci.

Potwierdź zgodę