Firma RAFI rozszerza zakres kompaktowych wyłączników awaryjnych z serii LUMOTAST 16 o model przeznaczony do odłączanych lub bezprzewodowych jednostek sterujących, które aktywnie sygnalizują prawidłowe połączenie z funkcją wyłącznika awaryjnego maszyny/systemu.

Do tej pory operatorzy instalacji musieli dopilnować, aby nieaktywne lub odłączone przyciski zatrzymania awaryjnego były zakryte lub niedostępne w celu uniknięcia pomyłek.

Nowy wyłącznik awaryjny z serii LUMOTAST 16 pozwala w innowacyjny sposób uniknąć tej konieczności: przy aktywnym podłączeniu sterownika wbudowana dioda LED świeci na czerwono na grzybku wykonanym z bezbarwnego, przezroczystego tworzywa sztucznego.

Oznacza to, że urządzenie sterujące z podświetlonym przyciskiem i żółtą obudową odpowiada kolorowi zatrzymania awaryjnego zgodnie z normą DIN EN ISO 13850.

Gdy urządzenie sterujące nie jest podłączone aktywnie, przycisk pozostaje bezbarwny, dzięki czemu jego wygląd nie przypomina zwykłego przycisku zatrzymania awaryjnego. Takie rozwiązanie praktycznie eliminuje możliwe pomyłki.

W celu uzyskania szerszych informacji na temat produktów firmy RAFI zapraszamy do kontaktu z naszym biurem handlowym.

Nasz serwis używa plików cookies (ciasteczek) do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Wiecej informacji znajduje sie w naszej Polityce prywatnosci.

Potwierdź zgodę